Çiftliğimiz

1991 yılında Konya'da 20 başlık bir ahırda besi faaliyetleri ile ailenin kurucusu Hasan Ali ÖTER hayvancılık sektörüne girmiştir. İlerleyen yıllarda besicilik faaliyetleri süt inekçiliğine dönüşmüştür. Daha sonra sürünün büyütülmesi ve çiftliğin geliştirilmesi için Resil Köyü'nden 10.000 m2 çiftlik arazisi alınmıştır. 

2009 yılında yapımı biten süt çiftliğimiz, bu gün 300 büyük baş hayvan bulunan bir işletme haline getirildi. Geçen yıllar içerisinde çiftliğimiz, arazisi genişletilip tarım için sulanabilir araziye sahip hale gelmiştir. Otomatik sağım sistemi ile çiftliğimizde günlük 2000 Lt süt üretimi yapılmakta olup, TORKU'ya satışı yapılmaktadır.

Süt ve Süt Üretimi


Verimli üretim = Mutlu inekler.

İnekler süt vermek istemezlerse bu sütü onlardan almanın yolu yoktur. Nitekim ineklerimiz sağıma geldikleri an, önce memeleri temizlenir ve temizleme esnasında masaj yapılır. Sonra sağım aparatı takılır ve sağım gerçekleştirilir. Sağım sonrasında memelere bir sonraki sağıma kadar mikroplara karşı koruyan sıvı uygulanır ve hayvanlar tekrar mutlu ortamlarına dönerler.

Sağımhane = Temizlik

Sağım sonrası tüm süt hatları 90 derece sıcak su ile yıkama yapılır. Bu sayede çiftliğimizden çıkan sütün kalitesi, hijyenik ve bakteri oranı düşüktür.